4. Únor, 2012

Výstava obrazů z lomnické spořitelny

Výstavu obrazů nazvanou „Krása výtvarného umění“ s podtitulem ze sbírek lomnické spořitelny, si můžete prohlédnout od 5. února až do 25. března 2012 v pracovních dnech od úterý do pátku mezi 8 až 16 hodin. Bude obsahovat jak díla místních umělců (Kábrt, Sucharda, Havlata), tak i výtvarníků tvořících v jiných částech naší vlasti, včetně několika cizinců (Janeček, Holeček, Bureš, Ráž, Klíma, Dlask, Krasický, Podal, Vraný, Sobotka, Svoboda, Feikl, Mráz, Toman, Stein, Voroncov atd.). Srdečně zveme především milovníky výtvarného umění, ale nejenom je.

Úvodní výstava letošní sezóny souvisí s ukončením činnosti místní pobočky České spořitelny v její původní historické budově. Spořitelna po přestěhování na Husovo náměstí sice v našem městě zůstává, ale sbírka obrazů této instituce tvořená generacemi lomnických finančníků bude, bohužel, z Lomnice definitivně odvezena do pardubické centrály. Než se tak stane, mají místní občané možnost díky iniciativě ředitele spořitelny pana Romana Dušty tyto umělecké poklady ve výstavních prostorách muzea naposledy zhlédnout.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain