levy_banner

4. Únor, 2012

Výstava obrazů z lomnické spořitelny

Výstavu obrazů nazvanou „Krása výtvarného umění“ s podtitulem ze sbírek lomnické spořitelny, si můžete prohlédnout od 5. února až do 25. března 2012 v pracovních dnech od úterý do pátku mezi 8 až 16 hodin. Bude obsahovat jak díla místních umělců (Kábrt, Sucharda, Havlata), tak i výtvarníků tvořících v jiných částech naší vlasti, včetně několika cizinců (Janeček, Holeček, Bureš, Ráž, Klíma, Dlask, Krasický, Podal, Vraný, Sobotka, Svoboda, Feikl, Mráz, Toman, Stein, Voroncov atd.). Srdečně zveme především milovníky výtvarného umění, ale nejenom je.

Úvodní výstava letošní sezóny souvisí s ukončením činnosti místní pobočky České spořitelny v její původní historické budově. Spořitelna po přestěhování na Husovo náměstí sice v našem městě zůstává, ale sbírka obrazů této instituce tvořená generacemi lomnických finančníků bude, bohužel, z Lomnice definitivně odvezena do pardubické centrály. Než se tak stane, mají místní občané možnost díky iniciativě ředitele spořitelny pana Romana Dušty tyto umělecké poklady ve výstavních prostorách muzea naposledy zhlédnout.

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat