levy_banner

10. Duben, 2012

Deváté cestopisné setkání s Liborem Drahoňovským

Ve čtvrtek 12. dubna od 17 hodin se ve vstupní hale muzea koná v pořadí již devátá  přednáška s promítáním lomnického rodáka a neúnavného cestovatele Libora Drahoňovského. Tentokrát se spolu s ním nevypravíme do žádného ze vzdálených koutů planety Země, ale zůstaneme doma, konkrétně na Českokrumlovsku.

Zastavíme se v městečku Rožmberk se stejnojmenným hradem, sídlem pánů z Rožmberka. Ti se po vymření pánů z Krumlova rozhodli přesídlit o kousek níže po proudu Vltavy a právě Český Krumlov se pak stal na několik století jejich rezidenčním městem. Povíme si proto také mnohé z přebohaté historie Českého Krumlova a prohlédneme si některé z jeho obrovského počtu pamětihodností. Zde však bude mít naše putování teprve svůj začátek.

Českokrumlovsko je mimořádně bohaté na pozdně gotické chrámy s honosnými klenbami ve tvaru sítě a hvězdic. Interiéry chrámů nechávají návštěvníka stát v němém údivu nad důvtipem a schopnostmi někdejších stavitelů. Okres Český Krumlov se může pochlubit také dvěma velkolepými kláštery; král Přemysl Otakar II. založil klášter ve Zlaté Koruně, zatímco Rožmberkové ve Vyšším Brodě. Hlavní chrám vyšebrodského kláštera se také stal rodovou nekropolí mocné dynastie Rožmberků.

Na Českokrumlovsku zavítáme i k několika dalším pozoruhodným památkám – hradům Pořešín a Dívčí Kámen, tvrzím ve Štěkři, Pasovarech a Slavkově, dále v Třísově u jednoho z největších dávných keltských sídel u nás a zastavíme se také u pozůstatků staré koněspřežné dráhy.

Okresu Český Krumlov nechybí ani překrásné přírodní scenérie. Vltava si razí cestu do nitra Čech hlubokými údolími. Kamenné moře, známé jako Čertova stěna, patří k nejpůsobivějším přírodním výtvorům. A neodmyslitelně patří k atributům Českokrumlovska také přehradní nádrž Lipno a nejvyšší vrch Blanského lesa Kleť.

 

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat