levy_banner

14. Duben, 2012

Výstava afrického umění „Na břehu řeky Zambezi“

V úterý 1. května v 10 hodin bude slavnostně zahájena výstava plastik, obrazů a fotografií afrických umělců ze sbírky galeristy a cestovatele Ing. Karla Pupíka. Úvodní slovo vernisáže pronese autor osobně, v kulturní části programu vystoupí hudební skladatel a dirigent Jaroslav Krček.

Jak už sám název vypovídá, výstava nás zavede do krajů pro nás velmi exotických. Africká řeka Zambezi tvoří hranici mezi státy Zimbabwe a Zambie, odkud pochází výtvarné umění dosahující světového věhlasu a díla fenomenální sochařské komunity, z nichž některá budou na této výstavě představena. více fotografií

Výstava „Na břehu řeky Zambezi“ v muzeu potrvá do 3. června.

Karel Pupík věnuje téměř celý svůj podnikatelský život výtvarnému umění. V letech 1998 – 2008 založil a provozoval v Českém Krumlově tři galerie, pro renesanční prostory Sloupové síně zámku připravil více než 50 výstav. Spolupracoval s Polským kulturním institutem, Velvyslanectvím Litevské republiky v ČR i sdružením Lužických Srbů Domowina. Součástí jeho jihočeských aktivit byly též výstavy na zámku Červená Lhota. Má rád pojizerské výtvarníky Josefa Jíru, Jaroslava Klápště a Vladimíra Komárka, kterým uspořádal ještě za jejich života nejvýznamnější výtvarné přehlídky na jihu Čech. Téměř padesát let Karel Pupík také cestuje po celém světě. A právě z afrických cest v posledních letech pochází sbírka soch a obrazů pro lomnickou výstavu, která je už jeho osmou „africkou“ výstavou v Čechách.

S Lomnicí nad Popelkou spojuje K. Pupíka i román Jaroslava Rudiše (lomnického rodáka) „Grandhotel“. Jako radiokomunikační montér a technolog totiž zajišťoval údržbu částí tlumiče kmitů vysílače Ještěd ..

 

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat