levy_banner

14. Červenec, 2012

Výstava rodiny Peškovy

V rámci 18. ročníku hudebně-dramatického festivalu Lomnické kulturní léto se koná výstava prací rodiny Peškovy z Českého Krumlova. Návštěvníci mohou obdivovat jednak akvarely (Jana Pešková), dále keramické plastiky (Anna Nowaková) a do třetice obrazy (Bohumír Nowak a Petr Pešek). Slavnostní vernisáž se uskuteční v neděli 22. července v 10 hodin výjimečně v prostorách galerie oblastních výtvarníků ve druhém poschodí budovy muzea. Role zahajovatele výstavy a hudebního doprovodu se zhostí pan Jaroslav Krček s rodinou. Akce potrvá do 2. září.
Rodina Peškova žije a tvoří dlouhodobě v inspirativním prostředí Českého Krumlova. Jana Pešková je všestrannou výtvarnicí, která se zabývá nejen keramikou, ale maluje také pozoruhodné akvarely. Je profesorkou na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky České v místě bydliště. O její dceři Anně Nowakové platí staré české přísloví „jablko nepadá daleko od stromu“. Je rovněž také, jako její partner Bohumír Nowak, vynikající a všestrannou výtvarnicí. To samé platí i o panu Petr Peškovi. Hlavními zdroji jejich tvorby jsou přírodní motivy a lidová architektura.

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat