14. Červenec, 2012

Výstava rodiny Peškovy

V rámci 18. ročníku hudebně-dramatického festivalu Lomnické kulturní léto se koná výstava prací rodiny Peškovy z Českého Krumlova. Návštěvníci mohou obdivovat jednak akvarely (Jana Pešková), dále keramické plastiky (Anna Nowaková) a do třetice obrazy (Bohumír Nowak a Petr Pešek). Slavnostní vernisáž se uskuteční v neděli 22. července v 10 hodin výjimečně v prostorách galerie oblastních výtvarníků ve druhém poschodí budovy muzea. Role zahajovatele výstavy a hudebního doprovodu se zhostí pan Jaroslav Krček s rodinou. Akce potrvá do 2. září.
Rodina Peškova žije a tvoří dlouhodobě v inspirativním prostředí Českého Krumlova. Jana Pešková je všestrannou výtvarnicí, která se zabývá nejen keramikou, ale maluje také pozoruhodné akvarely. Je profesorkou na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky České v místě bydliště. O její dceři Anně Nowakové platí staré české přísloví „jablko nepadá daleko od stromu“. Je rovněž také, jako její partner Bohumír Nowak, vynikající a všestrannou výtvarnicí. To samé platí i o panu Petr Peškovi. Hlavními zdroji jejich tvorby jsou přírodní motivy a lidová architektura.

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich