10. Říjen, 2012

„Pojďme si hrát“ – výstava dřevěných hraček

Podzimní měsíce říjen a listopad budou v lomnickém muzeu ve znamení dětské výstavy. Po dvou úspěšných akcích s „Krtečkem“ výtvarníka Zdeňka Milera a „Neználkem“ malíře Jaromíra Zápala je to do třetice další, zaměřená na nejmladší věkovou skupinu našich návštěvníků. viz fotografie

Tentokrát půjde o přehlídku nepřeberného množství produkce firmy Detoa Albrechtice s. r. o. (zal. 1908), která se výhradně zaměřila na výrobu tradičních dřevěných hraček jak s prvorepublikovými motivy, tak i současnými moderními trendy. Pro zájemce bude připraven velký sortiment hraček, který se tak může stát vhodnou inspirací k nákupu vánočních dárků. Kromě toho mohou děti využít návštěvy kreativní dílny, kde je pro ně připravena možnost vyrobit si vlastní hračku dle své fantazie. Nejlepší výrobek bude oceněn zajímavou výhrou v rámci soutěže, kterou vyhlásila firma Detoa. Výstava se koná od 21. října do 25. listopadu a zahájena bude slavnostní vernisáží v neděli 21. 10. v 10 hodin ve vstupní hale muzea.

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich