levy_banner

15. Únor, 2013

Nová sezóna začíná!

JEDINEČNÝ ČESKÝ RÁJ VE FOTOGRAFIÍCH RNDr. ZDEŇKA MRKÁČKA

První výstava nové letošní sezóny bude věnována kolekci barevných fotografií Českého ráje, který je nevyčerpatelným inspiračním zdrojem, ať už jde o osobitou architekturu nebo přírodní krásy v různých ročních obdobích. Autorem těchto působivých snímků je známý ornitolog a tvůrce řady odborných knižních titulů pan RNDr. Zdeněk Mrkáček z Turnova, který byl svého času také i lomnickým občanem a má tak k našemu městu vřelý vztah. Spolupořadatelem výstavy nazvané výstižně „Jedinečný Český ráj ve fotografii Zdeňka Mrkáčka“ je vedle lomnického muzea také Správa CHKO Český ráj se sídlem v Turnově. Úvodní slovo pronese osobně dr. Mrkáček. Po dobu konání akce si budou moci návštěvníci zakoupit i některé z nabízených knižních titulů.

V průběhu výstavy se uskuteční ve středu 10. dubna od 17 hodin přednáška RNDr. Zdeňka Mrkáčka s promítáním na stejné téma. Předcházet jí bude obdobná přednáška s podobným zaměřením. Ve čtvrtek 21. března ve stejný čas pohovoří Ing. Jaroslav Egert o životě, přírodě a historii mlýnu na říčce Žehrovce. Na obě akce je vstupné dobrovolné.

Vernisáž výše uvedené výstavy proběhne v neděli 3. března tradičně od 10 hodin ve vstupní hale muzea. Již nyní srdečně zveme všechny občany, kteří mají zájem o přírodu a rozmanitost tohoto nám tolik blízkého koutu Čech. Výstavu si můžete prohlédnout až do 21. dubna 2013.

Zobrazit archiv

Zavřeno

Z důvodu nařízení vlády ČR a ministra zdravotnictví je muzeum do odvolání pro veřejnost uzavřeno.
V případě potřeby nás kontaktujte e-mailem či telefonicky.

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz