levy_banner

9. Květen, 2013

Koncert „Od renesance po současnost“

V rámci 9. ročníku Festivalu muzejních nocí, který bude letos probíhat ve dnech 17. 5. – 8. 6. 2013 po celé republice, se v lomnickém muzeu koná v sobotu 25. května od 17 hodin koncert nazvaný „Od renesance po současnost“.

Vystoupí Jana Kracík- Vávrová-  zobcové flétny, fagot; Jarmila Vávrová- hoboj, harfa; Magda Uhlířová- viola da gamba; Radek Hanuš- cembalo a Flétnium- flétnový soubor. více fotografií

Na programu zazní díla: J.S. Bacha, A. Vivaldiho,G. Ph. Telemanna, G. F. Händela, aj.

 

Magda Uhlířová po ukončení studia hudební vědy na FFMU v Brně pokračovala studiem violy da gamba v německém Lipsku na Hochschule für Musik und Theater u Irene Klein a v severoněmeckých Brémách na Hochschule für Künste u Hille Perl. Po návratu do Čech koncertuje s různými komorními ansámbly (Musica Symbolica, Les Sorcieres, Ritornello, aj.). Od 2012 je ředitelkou ZUŠ Nová Paka, kde organizuje semináře pro širší veřejnost zaměřené na starou hudbu, historickou improvizaci a jiné bohulibé činnosti.

Radek Hanuš se narodil ve Vrchlabí, kde vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou. V letech 2003-2009 studoval obor hra na varhany na Konzervatoři Pardubice ve třídě prof. Václava Uhlíře. V roce 2011 završil studium duchovní hudby na Janáčkově akademii múzických umění v Brně u prof. Kamily Klugarové. Zúčastnil se interpretačních kurzů (Praha- prof.Martin Sander, Brno-Dr.Theo Jelemy) a mistrovských interpretačních kurzů v Brně ( prof. Kamila Klugarová). Ve Vrchlabí byl jmenován ředitelem ZUŠ Karla Halíře. Stal se ředitel kůru, sbormistrem chrámového sboru, varhaníkem děkanského chrámu sv. Vavřince a klášterního kostela sv. Augustina. Aktivně se zajímá o historii, konstrukci a stavbu varhanních nástrojů a je autorem projektu na záchranu varhan z kostela ve Fořtu.

Jana Kracík v roce 2009 absolvovala Pražskou konzervatoř ve hře na fagot ve třídě prof. Michaela Vernera a souběžně začala studovat hru na zobcové flétny u prof. Julie Brané a prof. Jakuba Kydlíčka. Působí na ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně. Společně se sestrou Jarmilou (hoboj) se zúčastnily národního kola soutěže Concertino Praga (2005). V době pražského studia hrála s Okamžitým filmovým orchestrem (dir. Varhan Orchestrovič Bauer ), s kterým se zúčastnila natáčení hudby k filmu Miloše Formana Goyovy přízraky a účinkovala také na oslavě 70. narozenin Václava Havla. Od r. 2011 bakalářské studium na Masarykově universitě v Brně zaměřené na interpretaci barokní hudby. Koncertuje s ansámbly Ritornello, JV collegium, Consort Conservatorium, aj.

Jarmila Vávrová je studentka 6. ročníku Pražské konzervatoře (hoboj) ve třídě prof. Vladislava Borovky. Na téže škole maturovala také z klavíru. Ve dvanácti letech absolvovala národní kolo soutěže Concertino Praga (klavírní doprovod David Švec, dirigent ND). Jako žákyně Hudební školy hlavního města Prahy se zúčastnila X. ročníku prestižního koncertu Young Artists of Prague
v Lichtenštejnském paláci (2006), týž rok zvítězila v národním kole soutěže ZUŠ ve hře na hoboj (Vysoké Mýto, uč. Gabriela Krčková). Je vítězkou mezinárodní soutěže Councours Internationaux
de Musique et de Chant v Paříži (2009). Na ZUŠ Šimáčkova v Praze studuje hru na harfu u Jany Stříškové. Se souborem Musica Bohemica absolvovala natáčení CD a zúčastnila se s ním jeho vánočního turné ve Španělsku (2010). Od září 2011 externě učí na ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně.

Flétnium je soubor zobcových fléten žáků Jany Kracík, soubor se zabývá nejen hudbou renesanční, barokní, ale také soudobou a nyní se seznamuje i s improvizací. Často se úspěšně reprezentuje na koncertech a soutěžích.

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat