12. Květen, 2013

Připravujeme!!

Pořádání přednášek různého zaměření, ať už s historickým, cestovatelským či přírodovědným podtextem, se již stalo téměř zvykem a tradicí, a to jak v jarních, tak i podzimních cyklech. Již nyní se můžete těšit na ty druhé jmenované, při setkání s panem profesorem Robertem Kvačkem, který  k nám zavítá ve středu 11. září v 17 hodin a v jeho podání si vyslechneme přednášku nazvanou „Ozvěny 1. světové války“.

Další neméně zajímavou akcí bude i návštěva pana Stanislava Motla, významného českého novináře, spisovatele a reportéra, který přislíbil i přes nedostatek svého volného času na měsíc září či říjen přednášku s promítáním DVD na téma, které je zatím v jednání, ale o němž Vás budeme již brzy informovat.

Na podzimní měsíce je domluvená další akce, a to „Povídání o hradu Valdštejn“. Přednášejícím bude člověk na slovo vzatý, bývalý kastelán hradu p. Ladislav Koucký. O jejím přesném termínu Vás budeme také včas informovat.

Ve čtvrtek 7. listopadu od 17 hodin zavítá do našeho muzea PhDr. Eva Ulrychová z Jičína a povídat si budeme o tom „Jak a čím se lidé živili v pravěku a středověku“.

Již nyní se těšíme společně s Vámi na všechny pozvané hosty a na jejich působivá vyprávění k daným přednáškovým okruhům.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde