levy_banner

11. Květen, 2013

Profesor Žemlička opět v muzeu.

V sobotu 15. června od 17 hodin poctí svoji návštěvou lomnické muzeum významný český historik Prof. PhDr. Josef Žemlička, DrSc., který se specializuje na dějiny českého středověku. V prostorách naší instituce přednášel vzácný host již dvakrát, a to na téma „Přemyslovci versus Slavníkovci“ a „Přemysl Otakar II. – král na rozhraní věků“. Do třetice půjde o téma týkající se stěžejního našeho státního dokumentu. Přednáška bude nazvaná „Zlatá bula sicilská a její význam v našich dějinách“. Toto zajímavé téma bylo vybráno přednostně z důvodu jeho nedávného kulatého výročí v loňském roce.
Ve své vědecko-výzkumné činnosti se Prof. Žemlička zaměřuje na problematiku politické a společenské struktury českého státu za posledních Přemyslovců, dále středověkého osídlení a kolonizace.

Je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, a roku 2002 byl jmenován profesorem pro obor české dějiny. Od roku 1970 působí v Historickém ústavu AV ČR, kde je vedoucím oddělení dějin středověku. Je autorem řady monografií, odborných statí a jednoho historického románu. Z bohaté knižní produkce jsou nejznámější tyto knižní tituly: ,,Století posledních Přemyslovců“, ,,Čechy v době knížecí´“, ,,Přemyslovci – jak žili, vládli a umírali“, ,,Počátky Čech královských´´ a ,,Přemyslovci. Budování českého státu“.

Srdečně zveme na tuto výjimečnou akci konanou v rámci historických přednášek především milovníky českých dějin. Vstupné je dobrovolné.

 

Zobrazit archiv

Otevřeno

Během letních prázdnin je muzeum otevřeno po očištění rukou dezinfekčním prostředkem.
Každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin.

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz