4. Září, 2013

„Historické televizory aneb na co jsme se dívali“

Pracovníci lomnického muzea zvou srdečně na výstavu „Historické televizory aneb na co jsme se dívali“ uspořádanou k 60. výročí Československé televize, která se uskuteční od 22. 9. do 24. 11. 2013. Vystaveno bude několik desítek exponátů především výrobků československé firmy „Tesla“, a to od roku 1953 až do 70. let dnes již minulého století. Kromě našich výrobků zde budou ukázky i zahraniční produkce, především sovětské a maďarské a jugoslávské. Televizory ještě také doplní odborná literatura, ukázky gramorádií (které se již nevešly na výstavu rádií) a videoprojekce starých reklamních spotů. Některé z přijímačů budou zapůjčeny od soukromých sběratelů, ale většina je ze sbírek lomnického muzea, které cíleně již řadu let tyto exponáty zařazuje do svých sbírek. Řadu z nich dokonce nemá ani Technické muzeu v Praze a v Brně nebo je vlastní lomnické muzeum v daleko lepší kvalitě a zachovalosti.

Otevřeno

Od pondělí 11. května je muzeum znovu otevřeno, ale v omezeném režimu s přísnými bezpečnostními opatřeními – to znamená vstup pouze s rouškami, dále po očištění dezinfekčním prostředkem a s dodržováním dostatečných alespoň dvoumetrových odstupů.
úterý - pátek 8 - 16 hodin
sobota - neděle 9 - 16 hodin