4. Září, 2013

Co ještě nevíte o hradu Valdštejn

V pátek 20. září od 17 hodin se v lomnickém muzeu uskuteční přednáška s promítáním nazvaná „Povídání o hradu Valdštejn“.  Jeho dlouholetý kastelán pan Ladislav Koucký v rámci programu pohovoří nejenom o pohnuté historii jedné z nejvýznamnějších památek Českého ráje, ale také o různých zajímavostech spojených s touto lokalitou a vyhledávaným turistickým cílem. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout takříkajíc až „za kulisy“, kudy nevedou klasické návštěvnické prohlídky. Akce bude doplněna o ukázky dobové hudby v podání Prof. Radka Rejška, která má vazbu ke zmíněnému hradu, např. hudebních skladatelů V. K. Holana Rovenského nebo J. B. Foerstera. Srdečně zveme především milovníky regionální historie. Vstupné dobrovolné.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain