levy_banner

2. Červenec, 2014

Drahé kamey a minerály opět rozzáří muzeum

Podobně jako jiné roky i letošní letní výstavní sezona nebude v lomnickém muzeu výjimkou. Od 13. července zde opět zazáří drahé kameny a minerály tentokrát ze sbírek osmi sběratelů jak z Lomnice nad Popelkou, tak i z jiných míst republiky. Konkrétně z našeho města se jedná o pány Vladimíra Kmínka, Ladislava a Roberta Krotila, dále Radka Mikule z Turnova, Aleše Nevrkly ze Staré Boleslavi, Josefa Patočky z Rovenska pod Troskami, Jany Smejkalové z Prahy a Miroslava Zemana z Jičína. Všichni výše jmenovaní jsou majiteli rozsáhlých a zcela mimořádných sbírek různého zaměření, např. na opály, diamanty, šperkové kameny, zkameněliny. Díky tomuto rozsahu a kvalitě se podaří navázat na předchozí úspěšné kamenářské přehlídky a laťku profesionální úrovně tak posuneme o další pomyslný stupínek výše. Návštěvníci rozhodně nebudou litovat. V nových osvětlených prosklených vitrínách spatří špičkové ukázky exponátů z nejznámější, ale i méně známých kamenářských lokalit letos zaměřených především na Čechy, ale i Slovensko, Českomoravskou vrchovinu a další místa z celého světa.  

Zájemci si budou moci již tradičně zakoupit nepřeberné množství sbírkových kamenů, šperků, upomínkových předmětů z exotických zemí, literaturu, pohlednice s kamenářskou tematikou, atd. Chybět nebude ani videoprojekce na dané téma, např. snímek (možno zakoupit) nazvaný „Vyrobeno přírodou“ autora pana Aleše Nevrkly, který zasvěceným způsobem provází po zdejších lokalitách.

Srdečně zveme všechny návštěvníky se zájmem o přírodní krásy. Výstavu můžete navštívit až do 18. 9. 2014. Otevřeno bude denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

                                                                              autoři výstavy

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat