13. Srpen, 2014

VÝSTAVA DRAHÝCH KAMENŮ V PLNÉM PROUDU

Od 13. července probíhá v prostorách našeho muzea tradiční prázdninová výstava věnovaná drahých kamenům a minerálům. Ta letošní pochází ze sbírek osmi sběratelů, kteří zde vystavují to nejlepší, co ve svých výjimečných sbírkách mají. O kvalitě výstavy svědčí i velká turistická návštěvnost a zájem o komentovanou prohlídku, jež každý denně fundovaně poskytuje jeden ze sběratelů a kurátor pan Ladislav Krotil.

Výstavu vhodně doplňuje kolekce čtyř desítek olejomaleb akademického malíře Franty Patočky s tematikou krajiny Lomnicka, mnohé k vidění zcela poprvé. S kladným ohlasem a zájmem se setkalo promítání filmu s kamenářskou tematikou autora Aleše Nevrkly o nalezištích Podkrkonoší i Českého ráje a o způsobu zpracování drahých kamenů. Návštěvníci si mohou také vybrat z nepřeberného množství prodejní nabídky především exotických šperků z Indie a sbírkových kamenů z celého světa.

Akce trvá do 18. září. Těšíme se na Vaši návštěvu.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde