levy_banner

11. Říjen, 2014

Daniel Geremus – výstava

Daniel GeremusPracovníci městského muzea srdečně zvou kulturní veřejnost na v pořadí třetí samostatnou prodejní výstavu lomnického výtvarníka Daniela Jiřičky – Geremuse pořádanou k autorovu životnímu jubileu. Vernisáž se koná již v tradičním nedělním dopoledním čase, a to 2. listopadu od 10 hodin. Výstavu úvodním slovem zahájí farář Aleš Jaluška, v kulturním programu na kytaru zahraje a zazpívá pan Milan Kordík.
Daniel Jiřička – Geremus se narodil 12. prosince 1969 v Jičíně, jeho domovem je však Lomnice nad Popelkou, kde dlouhodobě žije a tvoří. V autorově ateliéru vznikla již celá řada pozoruhodných prací. Přes svůj věk vytvořil kolem pěti set obrazů, mezi nimiž nechybí jak realisticky pojatá zátiší, tak také portréty. Toto velké množství a kvalita realizovaných prací u některých návštěvníků výstav (dle našich osobních zkušeností) vyvolává potřebu vznesení častého dotazu, zda skutečně vše vytvořil sám.

Těžiště Geremusovy tvorby však představují až bizardní náměty ovlivněné v mnohém výtvarnými projevy jeho velkých vzorů – Salvátora Dalího a lomnického malíře Josefa Kábrta. Zároveň však hledá i svoje vlastní výrazové prostředky a experimentuje v abstraktní tvorbě. Řadu námětů čerpá v oblasti hudby, filmu, přírody, městské architektury, regionálních dějin svého města, ale i v detailech běžného života – od drobných přírodních krás až po atmosféru zakouřených lokálů.

Intenzivně se malování věnuje od roku 1995 a může se již pochlubit účastí na několika společných výstavách jak u nás, tak i v zahraničí (Jilemnice, Nová Paka, Trutnov, Pardubice, Praha, Melbourne a Walbrzych). Řada jeho prací visí v soukromé galerii rakouského sběratele výtvarného umění a zároveň také velkého Jiřičkova obdivovatele Erika Inselbachera. Jedno z nejzdařilejších autorových děl nazvané „Parabiliár“ zdobí místní galerii oblastních výtvarníků a mnohé další stěny nejen lomnických domácností.

Talent Daniela Geremuse, sice neškolený, ale zřetelný, dává tušit, že ještě zdaleka neřekl své poslední slovo. Doufáme tak, že nás, pokud jde o výtvarný projev, i nadále něčím pozoruhodným ještě mile překvapí.

Současnou výstavu, která bude průřezem jeho nejnovější tvorby z let 2013 a 2014, si můžete prohlédnout až do 23. listopadu.

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat