levy_banner

21. Říjen, 2014

Pohádková noc v muzeu

Pohádková noc v muzeuKlasické prohlídky v muzeu či po historickém jádru města se již staly běžnou součástí pracovní činnosti jeho zaměstnanců. V naší doplňkové nabídce široké veřejnosti jsou čím dál častěji vyhledávané noční prohlídky, které jsme nyní vylepšili pohádkovým pořadem pro nejmenší návštěvníky z mateřských školek. více fotografií

Stalo se tak z iniciativy lomnické mateřské školky „Lvíček“, v čele s paní ředitelkou Ludmilou Zákoutskou, pro jejíž svěřence byl v pátek 10. října připraven bohatý program. V podvečerních hodinách plnili řadu úkolů v rámci procházky na Ploužnici a své putování zakončili v městském muzeu, které se pro tuto chvíli přeměnilo v kouzelný pohádkový zámek. V úvodu byly děti přivítány zde žijícím čarodějem Dobrodějem, který malým návštěvníkům představil další své spolubydlící bílou paní Kunhutu, zkamenělého rytíře Sedmihorského a mladého čarodějova pomocníka Čáryfuka. Dále je seznámil s různými pomůckami pohádkových bytostí, které čas od času budovu muzea navštíví a někdy je tu zapomenou. Běžný návštěvník je pak během dne vnímá jako muzejní exponáty. Například jde o kouzelný kolovrat z pohádky O Šípkové Růžence, začarovaného koně prince Bajaji, sedmimílové boty z pohádky O Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém, slunečník princezny Jasněnky, vidle čerta Lucifera, trůn krále Dobromila a létající koště Baby Jagy.

Největší zájem děti projevily o lopatu od pece zlé čarodějnice, kterou si mohly po vzoru Jeníčka a Mařenky osobně vyzkoušet. Poté si prohlédly některé z komnat, kde po půlnoci ožívají zdejší strašidla, např. knihovnu s mnoha kouzelnými knihami, klavír v Hudebním salonku, s nímž si krátí dlouhé noční chvíle bílá paní Kunhuta, a také ložnici s postelí s nebesy, kde přespává.
Děti si také prošly „stezkou odvahy pro statečné holčičky a kluky“, která na ně čekala v temných prostorách „Sušírny pláten“ bývalé Šlechtovy textilní manufaktury. Musely též projít začarovaným lesem na půdě muzea, kde na ně čekal vládce hor Krakonoš a mohly též spatřit mohutné parohy jelena Smolíčka Pacholíčka. Na závěr se v Loveckém salónku děti setkaly se samotnou bílou paní Kunhutou, která jim za statečnost rozdala z kouzelné vyřezávané truhly zlaté čokoládové dukáty.

Poté se děti plny dojmů se všemi strašidly rozloučily a zazpívaly společně nacvičenou písničku.

Pracovníci muzea nabízejí po této příjemné zkušenosti a zážitku i dalším předškolním zařízením, ať už místním či přespolním, návštěvu „kouzelného pohádkového zámku“. Případný zájem a dotazy směřujte na e-mailovou adresu: muzeum.lomnice@seznam.cz, či volejte na 481 671 872.

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat