14. Říjen, 2014

Varhanářství na Lomnicku

Radek Rejšek s Ladislavem KouckýmVe středu 29. října se od 17 hodin v muzeu koná přednáška kampanologa, pedagoga a dlouholetého varhaníka v pražské Loretě pana Radka Rejška, který má na Lomnicku své rodové kořeny. V lomnickém muzeu naposledy vystoupil společně s bývalým kastelánem panem Ladislavem Kouckým, a to v rámci pořadu „Povídání o hradu Valdštejn“, s hudebními ukázkami se vztahem k jednomu ze symbolů Českého ráje. Nyní se místní kulturní veřejnosti představí s akcí zaměřenou na bohatou historii týkající se varhanářství v našem kraji představované především aktivitami proslulé Kobrlovy dílny. Pan Rejšek pohovoří jak o kořenech tohoto specifického a náročného řemesla, tak i o lokalitách, kde jeho výrobky dosáhly svého uplatnění. Vstupné dobrovolné.

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich