9. Únor, 2015

Přednášky PhDr. Evy Ulrychové

Ve čtvrtek 12. února začíná muzeum cyklus oblíbených jarních přednášek, které zahájí PhDr. Eva Ulrychová z Jičína. Úvodní akce se bude jmenovat “Jak to bylo doopravdy” s podtitulem “Od smrti krále Václava III. Přemyslovce do závěru Třicetileté války”. V rámci této přednášky zazní i informace o pohnutých osudech a mučednické smrti Mistra Jana Husa v Kostnici, o výsledcích bratrovražedné Bitvy u Lipan, o tragické a záhadné smrti mladého krále Ladislava Pohrobka, o nešťastné bitvě na Bílé hoře, o vlivu cizí šlechty na rozchvácení a majetkových přesunech v tehdejších Čechách.

O týden později, opět ve čtvrtek 19. února paní doktorka pohovoří na zcela jiné téma, a tím bude “Letecká prospekce – jedna z metod nedestruktivního archeologického významu” se zaměřením na regionální lokality.

Obě akce se konají ve vytopené vstupní hale muzea v obvyklou 17. hodinu. Vstupné dobrovolné. Srdečně zveme.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich