levy_banner

24. Březen, 2015

Jak se točí filmy

Tomáš MagnusekV úterý 14. dubna mimořádně od 16 hodin se ve vstupní hale muzea uskuteční přednáška s promítáním nazvaná „Jak se točí filmy“ známého českého herce, spisovatele a především filmového scénáristy a režiséra Tomáše Magnuska, který patří k mladší generaci uměleckých tvůrců. Jeho dílem se jako červená nit vine ožehavé téma soužití české majority s romskou minoritou. Natáčí i píše o mnoha palčivých sociálních problémech naší doby, o kterých se tzv. „nemluví“.

T. Magnusek se narodil 7. července 1984 v Náchodě. Po maturitě na Evangelické akademii v Náchodě šest let působil na nejrůznějších zvláštních školách a z tohoto prostředí čerpá bohaté zkušenosti při realizaci své tvorby, ať už knižní, tak i filmové. V letech 2007 – 10 studoval speciální pedagogiku na Universitě J. A. Komenského v Praze. Poté se stal učitelem na Základní škole v Broumově, přičemž jeho žáci si zahráli v některých z jeho filmů.

Přes autorův nízký věk je jeho filmografie pozoruhodně bohatá. Řadu snímků, které v aktuální české tvorbě patří mezi divácky náročné s velmi naléhavým a dramatickým podtextem, měla možnost veřejnost zhlédnout jak na plátně kin, tak i na obrazovkách televize. Za všechny jmenujme filmy: „Pamětnice“ (2009), „Školní výlet“ (2010), „Bastardi“ (2010), „Hranaři“ (2011), „Bastardi 2.“ (2011), „Bastardi 3.“ (2012), „Jedlíci aneb Sto kilo lásky“ (2013) a „Modelky s r. o.“ (2014). Je také režisérem nového českého šestnáctidílného seriálu z prostředí psychiatrické léčebny „Stopy života“, který se stal jedním z nejlépe herecky obsazených za posledních dvacet let. Letos na jaře bychom se měli na Tv Barrandov dočkat dalších osmi nových dílů.

Srdečně zveme všechny zájemce o současnou českou filmovou tvorbu. Vstupné je 30,- Kč. Vzhledem k předpokládanému většímu zájmu doporučujeme si včas zajistit vstupenky v předprodeji v pokladně muzea.

Mgr. Jan Drahoňovský

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat