10. Březen, 2015

Tajemství rytíře Mozarta

W. A. Mozart - Joseph LangePřednáška Mgr. Stanislava Mikule – muzejníka a heraldika z Regionálního muzea ze Žďáru nad Sázavou nazvaná „Tajemství rytíře Mozarta“ se koná v úterý 24. března od 17 hodin ve vstupní hale muzea. Vstupné je dobrovolné. Srdečně zveme. Autor nám slavného hudebního génia představí z poněkud netradičního pohledu, kdy se při své práci s Mozartem setkal ve zdánlivě nečekaných souvislostech. Na základě dostupné literatury i dobových pramenů přiblíží posluchačům nejslavnější záhady, které se s osobou slavného hudebníka pojí. Zároveň si připravil několik hudebních ukázek z nahrávek více i méně známých děl Wolfganga Amadea Mozarta a ke slovu se dostanou i netradiční hudební nástroje, například niněra či skleněná harmonika.

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde