levy_banner

17. Červen, 2015

DRAHÉ KAMENY, ZKAMENĚLINY A FOSÍLIE

Realizovaná výstava v roce 2014Opět po roce a jako každé léto se již tradičně pochlubí v městském muzeu ukázkami ze svých sbírek několik kamenářů, jak přímo z Lomnice nad Popelkou, tak i z jiných míst. Jmenovitě se jedná o Jiřího Boudného (Vyskeř), Luboše Hromádka (Lomnice n. P.), Vladimíra Kmínka (Lomnice n. P.), Ladislava Krotila (Lomnice n. P.), Roberta Krotila (Lomnice n. P.), Aleše Nevrklu (Stará Boleslav) a M. Zemana (Jičín).

Letošní ročník bude zaměřen především na zkameněliny a fosilie z lokalit z celého světa, hlavně však zaměřených na nedaleké Novopacko, které je po této stránce velmi bohaté. Bude se jednat především o zkameněliny psaronií, přesliček, araukárií atd. Nejstarším exponátem výstavy bude stromatolit z Bolívie s odhadovaným stářím 2-2,4 miliardy let. Mikroorganismy, které se podílely na jejich tvorbě, patřily mezi první fotosyntetizující organismy a měly pravděpodobně velkou zásluhu na obohacování atmosféry kyslíkem. Jinými slovy se jednalo o jedny z prvních živých organismů na naší planetě. Chybět nebudou ani acháty jak české, tak i zahraniční provenience. Výstava bude doplněna podobně jako minulé ročníky o videoprojekci a prodej drahých kamenů, kamenářské literatury, pohledů atd.

Akce proběhne od neděle 28. června do úterý 30. sprna. Nenechte si ujít přehlídku čarokrásných výtvorů přírody.

Autoři výstavy

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat