11. Prosinec, 2015

OZNÁMENÍ

Pro velký zájem ze strany kulturní veřejnosti a díky mimořádnému rozsahu a kvalitě prodlužují pracovníci muzea aktuální výstavu nazvanou „Pocta české grafice“, pořádanou k životnímu jubileu lomnického tiskaře pana Petra Kábrta. Přehlídku prací dvou desítek nejvýznamnějších českých výtvarných umělců zaobírajících se grafickou tvorbou si mohou zájemci prohlédnout v prostorách městské galerie až do letních měsíců příštího roku. Prezentována jsou díla takových umělců Pojizeří, jako byli např. V. Komárek, J. Jíra, J. Klápště, z lomnických výtvarníků J. Kábrt, O. Oplt, dále tvůrce současných českých bankovek O. Kulhánek nebo první dáma české grafiky J. Jiřincová.

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich