levy_banner

16. Únor, 2016

Čína s batohem nejen po Sečuánsku

pozvánka čína na výšku LOMNICE – kopieČína s batohem nejen po Sečuánsku. Hodinu a půl dlouhá přednáška nese název „Čína s batohem nejen po Sečuánsku“. Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás provedou celkem dvanácti provinciemi nejlidnatější země světa. Na své cestě ušli 160 km pěšky, 500 km se plavili lodí, 2500 km jeli autobusy a 3000 km strávili ve vlaku. Bezprostředně po příletu do hlavní města Pekingu se prošli po Čínské zdi v oblasti Mutianyu, navštívili Zakázané město i Náměstí nebeského klidu. Poblíž města Datong zkoumali Yungangské jeskyně s 50 tisíci soškami z pískovce a nedaleký taoistický klášter u Hunyuanu, který je zavěšený přímo na skalnatém útesu.

Prochodili si historické městečko YingXian a Pingyao. Jejich zájem se soustředil i na větší města jako Taiyuan, Xian, nebo Chengu. Samozřejmě neopomenuli navštívit světoznámou Terracotovu armádu a ani rezervaci, kde chovají vzácné pandy velké. Cestovatelé vystoupali takříkajíc „po svých“ až do nadmořské výšky 3077 metrů na posvátný vrchol Jing Ding a hned následující tři dny strávili plavbou po řece Jang Tze, kde proplouvali jejími pohádkově úžasnými soutěskami. Po prohlídce gigantické přehrady, největší na světě, nazvané Tři soutěsky, obhlédli Yichang, odkud se rychlovlakem přepravili do Šanghaje. Spolu s návštěvou promenády Bund vystoupali na jeden z nejvyšších mrakodrapů naší planety a zhlédli svět ze stého patra. Okusili také jízdu rychlovlakem Maglev, který se pohybuje na magnetických polštářích rychlostí přes 430 km/h.

Přijďte společně s námi procestovat tento odlehlý a exotický kout země prostřednictvím promítání barevných fotografií a zaposlouchat se do našeho vyprávění. Pravidelní návštěvníci muzejních přednášek se s námi měli možnost několikrát setkat již v minulosti a věříme, že naše pozvání neodmítnout ani tentokrát.

Přednáška s promítáním se koná v úterý 1. března od 17 hodin. Vstupné dobrovolné.

Detaily cesty na: http://www.tripel.wz.cz/cina15.html

Pavel Chlum

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat