12. Duben, 2016

MINCE V PROMĚNÁCH STALETÍ

Jedním z bohatě zastoupených sbírkových oborů v Městském muzeu a galerii Lomnice nad Popelkou je „numismatika“ (NU), který čítá k dnešnímu datu úctyhodných 826 položek zahrnujících jak mince, tak bankovky, pamětní medaile, vyznamenání, plakety včetně mincovních pokladů nalezených na Lomnicku. V loňském roce tuto zajímavou kolekci odborně zpracovala paní PhDr. Eva Ulrychová, dlouholetá pracovnice jičínského muzea v oblasti archeologie a numismatiky. Výsledky této činnosti byly poté souhrnně publikovány v odborné literatuře.

Široká veřejnost bude mít možnost seznámit se s těmito exponáty na rozsáhlé tematické výstavě nazvané „Mince v proměnách staletí“, která proběhne v prostorách vstupní haly lomnického muzea ve dnech 1. května až 26. června 2016. Součástí akce bude i poutavá přednáška kurátorky výstavy paní Ulrychové na dané téma. Není jistě bez zajímavosti, že poslední numismatická výstava v Lomnici n. Pop. proběhla téměř před půl stoletím.

Otevřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 12. října až do odvolání pro veřejnost uzavřeno.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat