levy_banner

17. Květen, 2016

Cestopisná přednáška – TIBET

Kailas-foto M. DolistováVe středu 1. června od 17 hodin se uskuteční další z řady cestopisných přednášek, tentokrát zaměřená na Tibet. Prostřednictvím promítání fotografií nás autorka pořadu Mgr. Markéta Dolistová zavede do pro nás neznámých míst tohoto exotického a tajuplného světa. Vstupné je dobrovolné.

Markéta Dolistová vystudovala na Karlově Universitě obor sinologie-orientalistika, revoluční rok 1989/1990 strávila v Pekingu na studijní stáži. Tehdy procestovala velkou část Číny, ale do Tibetu se tehdy zahraniční studenti nepouštěli. Další stáž absolvovala na Taiwanu a po státnicích pracovala v různých čínských obchodních firmách jako tlumočnice. Cestování ji ale provázelo dál a tak začala spolupracovat s CK China Tours jako průvodkyně a vedoucí zájezdů do Číny a od roku 2005 také konečně do Tibetu. V Tibetu potom našla svůj „druhý domov“ (nebo vlastně ten původní…?) a vracela se tam potom i několikrát ročně. S klienty ChinaTours, většinou se jednalo o menší flexibilní skupinky, projela Tibet křížem krážem, jednou ho dokonce přejela celý na kole, jindy se vypravila s tibetským průvodcem a dvěma jaky na pěti denní trek přes hory. V Basecampu Everest obdivovala nejvyšší vrchol planety hned několikrát, obešla posvátnou horu Kailáš a koupala se v posvátném jezeře Manasarovar ve výšce 4800 m n. m.
Nyní se převážně věnuje studiu čínské medicíny, cvičení QIGONG a masážím tuina v Evropské škole tuiny a Klinice Pivoňka. Žije se dvěma dcerami a psem v Hostivici u Prahy.

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat