levy_banner

15. Červen, 2016

DRAHÉ KAMENY A MINERÁLY – jubilejní 20. ročník

AchátPrázdninové měsíce jsou ve výstavním programu lomnického muzea pravidelně vyhrazeny přehlídce sběratelských úspěchů místních kamenářů a jejich hostů. Je neuvěřitelné, že tato tradice vznikla již před dvěma desítkami let. Letošní jubilejní ročník se bude specializovat především na acháty, a to jak od nás z Podkrkonoší, tak z lokalit po celém světě, např. Austrálie, Afriky a zemí Jižní a Severní Ameriky. více fotografií zde

Vedle kurátora akce pana Ladislava Krotila předvedou ukázky ze svých sbírek pánové Josef Patočka z Rovenska p. Tr., Jiří Boudný z Vyskře, z Lomnice pánové RNDr. Luboš Hromádko, Vladimír Kmínek a Robert Krotil, dál Antonín Šanovec z Vrchlabí, rodina Holubova ze Dvora Králové nad Labem a Miroslav Zeman z Jičína. Jedna samostatná vitrína bude pietně věnována nedávno zesnulému významnému rodákovi a čestnému občanovi města Prof. Zdeňku Johanovi, dlouholetému příznivci a mecenáši naší instituce.

Podobně jako v jiných letech kamenářskou výstavu zpestří regionální krajinomalby tentokrát manželů Jana a Jarmily Smetanových z Jesenného, kteří se měli možnost lomnické veřejnosti představit u nás již v minulosti, a to v rámci Výtvarné skupiny Košťál, dále své práce představí také Vlastimil Beránek ze Semil a Eliška Bímová z Mělníku pocházející z nedaleké Černé.

Vzhledem k faktu, že půjde o již dvacátý ročník, organizátoři se rozhodli uspořádat slavnostní zahájení, na kterou zveme nejenom zájemce o tento zajímavý sběratelský obor, ale také širokou veřejnost. Vernisáž proběhne v neděli 3. července od 10 hodin. Za kamenáře promluví pan Ladislav Krotil, za výtvarníky paní Jarmila Smetanová. V kulturní části programu předvede své umění mistryně světa v orientálních tancích paní Nicol Kinská z Příšovic u Turnova.

Zájemci si tak jako každoročně budou moci zakoupit sbírkové kameny, šperky, odbornou kamenářskou literaturu, pohledy atd. Jelikož se jedná o jubilejní ročník, pořadatelé zajistili zcela nové výroční pamětní razítko.
Výstavu si můžete prohlédnout od 3. července do 31. srpna 2016.

Mgr. Jan Drahoňovský – ředitel

Zobrazit archiv

Otevřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR ze dne 29. dubna 2021 od 3. května opět otevřeno dle striktních hygienických pravidel.

Otevírací doba:
pondělí - zavřeno
úterý - pátek - 8 - 16 hodin
sobota - neděle - 9 - 16 hodin

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat