levy_banner

25. Říjen, 2017

ZVON JAKO HUDEBNÍ NÁSTROJ

ilustrační fotoPřednáška profesora Radka Rejška se koná ve čtvrtek 2. listopadu od 17 hodin ve vstupní hale muzea. Vstupné je dobrovolné.

Pár slov k přednášce:

Zvony našich kostelů patří mezi památky, které rozhodně stojí za pozornost. Pro mnoho lidí jsou tyto nádherné a ušlechtilé předměty, které sloužily a slouží nejen liturgii, obestřeny tajemstvím. Možná je to proto, že většina věží a zvonic je za normálních okolností širší veřejnosti nepřístupná, takže mnohý sice vnímá vyzvánění a lahodné hlasy zvonů sluchem, ale těch, kteří mají jasnou představu o tom, jak zvony vypadají ve skutečnosti a pěkně zblízka, není možná tak mnoho. Česká republika je v porovnání s ostatními zeměmi Evropy na umělecky a historicky cenný zvonařský odkaz stále ještě dosti bohatá, a to i navzdory dvěma osudovým rekvizicím během obou světových válek. A nejsou to jen zvony památné, které musíme do tohoto odkazu, na nějž můžeme být právem hrdi, počítat. Není totiž v Evropě mnoho zemí, jejichž současné zvonařství má takovou úroveň, jako právě naše.

Zvon jako takový je však zároveň jedinečným hudebním nástrojem a zvonohry jsou svébytným hudebním fenoménem., i když u nás zatím málo známým a netradičním. A právě o hudbě zvonů bude tato beseda.

Radek Rejšek                      

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat