10. Prosinec, 2017

ZPÍVÁNÍ MEZI BETLÉMY II.

Maruška ŠpačkováMaruška Špačková narozená pod zámkem Hrubý Rohozec  je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. Zlatnickému řemeslu se věnovala celý život a zároveň také svému velkému koníčku, a tím je zpívání, skládání písniček, hra na kytaru, hlavně dvanáctistrunnou. Vystupovala sama, ale i s několika country skupinami a mnoho let i se svou vlastní skupinou Koleje. V současnosti vystupuje sama s vlastní tvorbou inspirovanou krásami rodného kraje, jeho proměnami během ročních období, náladami i bohatou historií, osobními prožitky a v neposlední řadě i láskou.

Písničky se zimní, adventní a vánoční tematikou patří do jejího repertoáru také a nejen s nimi by se ráda představila na svém předvánočním vystoupení v lomnickém muzeu, které se uskuteční ve čtvrtek 14. prosince 2017 od 17 hodin. Výtěžek z koncertu bude věnován na restaurování a nákup nových betlémů do muzejních sbírek.

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich