levy_banner

16. Únor, 2018

ARCHEOLOGIE Z LETADLA I. A II.

ilustrační fotoúterý 6. března se můžeme těšit na první část přednášky s promítáním paní PhDr. Evy Ulrychové z Jičína nazvané „Archeologie z letadla“, jejíž druhé sezení „na pokračování“ se bude konat o čtrnáct dní později, taktéž v úterý, 20. března, od 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Paní doktorka například pohovoří o tom, jak se zcela výjimečně podařilo dvěma českým  archeologům realizovat krátký let nad archeologickými lokalitami ještě před listopadem 1989, kdy byla obava o zneužití v rámci špionáže a v případě letů v příhraničí možnost nelegálního opuštění republiky. Později se ovšem využití letadla jako prostředku pro dokumentaci archeologických objektů rozšířilo v praxi nejen v České republice, ale také v zahraničí, a stalo se legální a běžnou disciplínou výzkumu naší historie. Letecká prospekce je totiž vysoce efektivní způsob, jak objevit, dokumentovat a chránit  archeologické objekty v různém stupni zachování ve velmi krátkém čase a na plošně velkém území.  Letecké snímky jsou  využitelné i v rámci dokumentace stavebních aktivit  na místech s předpokládanými archeologickými nálezy, dále k prezentaci architektury a ke zdůraznění  nezbytnosti ochrany světového kulturního dědictví.

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat