levy_banner

13. Duben, 2018

Koncert The Beatles Veteran Club

The Beatles Veteran ClubNa úterý 29. května od 19 hodin připravili pracovníci muzea pro své návštěvníky muzikantskou lahůdku v podobě koncertu ve zcela jiném, pro muzeum nezvyklém žánru. Vystoupí zde skupina “The Beatles Veteran Club”. Posluchači se mohou zhruba v 90 minutách těšit na plejádu známých songů z repertoáru světově známé anglické skupiny The Beatles. Vstupné je 120,- Kč, v předprodeji, který již nyní v pokladně muzea probíhá, 100,- Kč.

Něco z historie The Beatles Veteran Clubu

Nejstarší Beatles parta v ČR – počátky spadají do roku 1968, tedy ještě do éry, kdy skuteční Beatles stale tvořili v plné síle. Tehdy se v Jičíně zrodila skupina s co nejpodobnějším názvem – The Beasts. Zakládající člen – tehdy šestnáctiletý Pavel Šejn hrající na kytaru, spojil několik kamarádu včetně bubeníka Jirky Pokorného, sekterým hraje dodnes. Spolu pak procházeli celá léta, a i když se zásluhou minulého režimu název kapely několikrát měnil, od roku 1979 na dvanáct let zakotvili v jičínské Vladštejnské vinárně jako “Pavel Šjen se skupinou Emoce”. Ale celá léta vždy skladby The Beatles zněly v jejich repertoáru.

Po roce 1990 kapela ukončila činnost a Pavel Šejn přijal nabídku do kapely Premiér a chopil se baskytary. V roce 1996 si pořídil houslovou baskytaru Hofner na zakázku vyrobenou v té samé dílně u Norimberku jako Paul McCartney – jen pravorukou. Zároveň už přemýšlel, s kým obnovit starou partu a hrát výhradně skladby The Beatles. Opět se spojila dvojka Pavel Šejn a Jirka POkorný. Nabídku na doprovodnou kytaru a hlavně zpěv přijal Libor Dušek z kapely Cargo, a to už utvářel dnešní repertoár opírající se o tvorbu Beatles z let 1962 – 1966. Vše hrané a zpívané v originálních stupnicích. A kapela začla fungovat pod název The Beatles Veteran Club. Jen pozice sólové kytary se stále měnila, až v roce 2005 příchodem Jirky Huška z Turnova dostala skupina dnešní sestavu. Má za sebou stovky koncertů nejen v ČR, ale I v Polsku a Německu. Při vystoupení používá autentické nástroje I aparaturu VOX a atmosféru šedesátých let dokresluje během koncertů dobová projekce. Více na www.beatlesveteranclub.cz

 

 

 

Zobrazit archiv

Otevírácí hodiny – duben – listopad

Pondělí - zavřeno
Út - Pá - 08:00 - 16:00
So - Ne - 09:00 - 16:00

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain