levy_banner

20. Červenec, 2018

Drahé kameny a minerály – 22. ročník

Opál ze sbírky paní Jany SmejkalovéOd neděle 29. července až do 9. září 2018 si můžete v lomnickém muzeu prohlédnout tradiční prázdninovou výstavu nazvanou „Drahé kameny a minerály“ ze sbírek lomnických kamenářů – 22. ročník, kterou dále doplní krajinomalby a zátiší lomnického výtvarníka pana Zdeňka Jiřišty, jenž je dlouhodobě úzce spjat s činností kamenářů, tak i muzea. Podobně jako v minulých letech i letos nebudou chybět ani přizvaní hosté, a tak své exponáty předvedou také paní Jana Smejkalová, dále rodina Holubova a pánové Jiří Boudný, Vladimír Kmínek, Ladislav a Robert Krotilovi, Luboš Hromádko, Miroslav Zeman a Jan Patočka. Po velmi dobré zkušenosti z minulého roku i nadále spolupracujeme s kolegy z Muzea Českého ráje v Turnově, kteří u nás představí část své sbírky.

Každoročně je lomnická výstava zcela programově nějak tematicky zaměřena. V letošním roce se návštěvníci především budou moci těšit na unikátní kolekci opálů výjimečné kvality z různých světových nalezišť, především z Austrálie, prezentovaných paní Smejkalovou v přibližně čtyřech prosklených vitrínách.

Jako obvykle nebude chybět ani projekce krátkých populárně – naučných filmů, v rámci výstavy bude možnost zakoupit sbírkové kameny, šperky, pohledy i kamenářskou literaturu.

Zobrazit archiv

Otevřeno

Od pondělí 11. května je muzeum znovu otevřeno, ale v omezeném režimu s přísnými bezpečnostními opatřeními – to znamená vstup pouze s rouškami, dále po očištění dezinfekčním prostředkem a s dodržováním dostatečných alespoň dvoumetrových odstupů.
úterý - pátek 8 - 16 hodin
sobota - neděle 9 - 16 hodin

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz