23. Říjen, 2018

Natáčení čtyřdílné dokumentární série

Jména jako Garbo, Fuchs, Gold, Penkovsky, která vám patrně nic neříkají, ale při tom pod rouškou utajení měnili kurz historie světa. Jedná se o nejslavnější špióny druhé světové a studené války. Tito lidé byli zataženi do největších vojenských operací dvacátého století jako bylo vylodění v Normandii, Kubánská krize, vývoj atomové bomby (projekt Manhattan). Rekonstruované části těchto příběhů pro čtyřdílnou dokumentární  sérii Spies of War, se budou natáčet u nás v Lomnici nad Popelkou . Projekt vzniká v Česko-Francouzské koprodukci a natáčení proběhne v prostorách našeho muzea, továrny Mastných a dalších zajímavých městských a soukromých budovách na přelomu října a listopadu. Podle režiséra Marka Bureše se pro natáčení v Lomnici organizátoři rozhodli především díky unikátním dobovým interiérům a velké vstřícnosti místních lidí.
Štáb bude také pro natáčení potřebovat poměrně velké množství komparzistů ve věku starším 25 let. Případní zájemci o natáčení mohou zaslat své fotografie na emailovou adresu produkce@eniac.cz, případně se obrátit na naše muzeum, a to na e-mail muzeum.lomnice@seznam.cz, nebo na telefonních číslech 481 671 872, 607 724 977.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain