15. Listopad, 2018

ZPÍVÁNÍ MEZI BETLÉMY III.

Maruška ŠpačkováV rámci tradiční vánoční výstavy betlémů se ve středu 12. prosince od 17 hodin opět uskuteční koncert písničkářky z Českého ráje paní Marušky Špačkové nazvaný „Zpívání mezi betlémy“.

Maruška Špačková narozená v podzámčí Hrubého Rohozce  je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. Zlatnickému řemeslu se věnovala celý život a zároveň také svému velkému koníčku, a tím je zpívání, skládání písniček, hra na kytaru, hlavně dvanácti strunnou. Vystupovala sólově, ale i s několika country skupinami a mnoho let také se svou vlastní skupinou Koleje. V současnosti se především prezentuje sama s vlastní tvorbou inspirovanou krásami rodného kraje, jeho proměnami během ročních období, náladami, historií, osobními prožitky a v neposlední řadě láskou a partnerskými vztahy. Samostatně již vydala dvě CD, obě v rámci jejího vystoupení pokřtěné v našem muzeu.

Písničky se zimní, adventní a vánoční tematikou patří do jejího oblíbeného repertoáru také, a nejen s nimi by se ráda představila, včetně zbrusu nové adventní skladby, na svém lomnickém předvánočním vystoupení.

Vstupné dobrovolné bude použito na nákup nového betlému do našich sbírek, který návštěvníci budou moci zhlédnout v příští sezoně. Přijďte se vánočně naladit a společně s námi si zazpívat i klasické české koledy.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain