16. Duben, 2019

KAPITOLY Z ČESKÝCH DĚJIN – VÝROČÍ DEVÍTKOVÝCH ROKŮ

Přednáška s promítáním PhDr. Evy Ulrychové z Jičína, která se uskuteční ve středu 24. dubna od 17 hodin v hale muzea. Vstupné je dobrovolné.                        Ilustrace Vladimíra Brehovszkého z kníhy Alexeje Pludka "Pověsti dávných časů" - Sámo

Paní doktorka pohovoří o méně známých faktech naší historie. Například nejstarší datum končící číslicí devět se týká roku 659, kdy zemřel první známý vládce nejstaršího politického útvaru na území české kotliny a jejího blízkého okolí francký kupec Sámo. Přednášející se dotkne i roku 1039, kdy došlo na vojenskou výpravu Břetislava I. do Polska, dále roku 1389, jenž se týká největšího židovského pogromu v Praze a konečně roku 1409, který je spojen především s Dekretem kutnohorským. Svoji přednášku zakončí zmínkou o roku 1609, kdy byl vydán proslulý Rudolfům majestát.

Otevřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR ze dne 29. dubna 2021 od 3. května opět otevřeno dle striktních hygienických pravidel.

Otevírací doba:
pondělí - zavřeno
úterý - pátek - 8 - 16 hodin
sobota - neděle - 9 - 16 hodin

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat