3. Říjen, 2019

VŠECHNY BARVY KANADY

canada_morraine_lake12_9b

Ve středu 16. října od 17 hodin se koná ve vstupní hale muzea přednáška s promítáním bývalého pedagoga, později zoologa, popularizátora ochrany přírody, fotografa, publicisty, v současné době nezávislého biologa na volné noze RNDr. Vladimíra Lemberka – „Všechny barvy Kanady“.  Vstupné je dobrovolné. RNDr. Vladimír Lemberk – Sám o sobě. Kdysi dávno učitel, ale potom raději zoolog ve Východočeském muzeu v Pardubicích, popularizátor ochrany přírody, fotograf, publicista, v současné době nezávislý biolog na volné noze. Při svých cestách za zvířaty často ani nevím, jestli pracuji nebo už mám volno. Smyslem mých cest je (a vlastně vždy bylo) poznání. Poznání lidí, přírody, zvířat, ale také příčin, souvislostí a důsledků, a koneckonců i sama sebe, svého postavení v lidském mraveništi, své úlohy v tomto světě. Možná právě v tom chtíči po poznání nového spočívá ta chorobná závislost na cestách po ČR i světě, do které jsem před lety spadl… A tak hledám, kde až je ta nepřekročitelná mez. Fotím, zapisuji, přednáším, přispívám do časopisů i odborného tisku. Do lesa za humny i do lecjaké země světa vyrážím většinou v malé skupince s přáteli nebo jenom ve dvou, dost často i zcela sám. Při pohledu zpátky dnes již vím, že mnohé cesty vznikly jenom pro ty příjemné okamžiky s přáteli – ano, většinou není tolik důležité KAM, ale JAK a hlavně S KÝM. Životní krédo: „Nejistota posiluje…“