9. Listopad, 2019

ZPÍVÁNÍ MEZI BETLÉMY IV.

Maruška Špačková V rámci tradiční vánoční výstavy betlémů se ve středu 11. prosince od 17 hodin opět uskuteční koncert písničkářky z Českého ráje paní Marušky Špačkové nazvaný „Zpívání mezi betlémy“.

Maruška Špačková narozená v podzámčí Hrubého Rohozce  je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. Zlatnickému řemeslu se věnovala celý život a zároveň také svému velkému koníčku, a tím je zpívání, skládání písniček, hra na kytaru, hlavně dvanácti strunnou. Vystupovala sólově, ale i s několika country skupinami a mnoho let také se svou vlastní skupinou Koleje. V současnosti se především prezentuje sama s vlastní tvorbou inspirovanou krásami rodného kraje, jeho proměnami během ročních období, náladami, historií, osobními prožitky a v neposlední řadě láskou a partnerskými vztahy. Samostatně již vydala dvě CD, obě v rámci jejího vystoupení pokřtěné v našem muzeu.

Písničky se zimní, adventní a vánoční tematikou patří do jejího oblíbeného repertoáru také, a nejen s nimi by se ráda představila. Jako každý rok, i letos nás jistě překvapí svojí zbrusu novou písničkou, a tak se již nyní můžeme těšit na příjemný zážitek.

I v tomto roce bude vstupné dobrovolné použito na nákup nového betlému do našich sbírek, který návštěvníci budou moci zhlédnout v příští sezoně. Přijďte se vánočně naladit a společně s námi si zazpívat i klasické české koledy.