27. Březen, 2020

I muzeum se zapojilo do výroby roušek

012002Z důvodu nařízení vlády ČR a ministra zdravotnictví ze dne 13. 3. 2020 bylo lomnické muzeum, jako všechna jiná zařízení tohoto typu, nuceno uzavřít pro své návštěvníky jak stálé expozice, tak i tematické výstavy a zrušit i naplánované přednášky.

Přes všechny starosti, které nám dnešní těžká doba přinesla, jsme se i my, po žádosti našeho zřizovatele, zapojili do výroby látkových roušek pro všechny, kteří je nyní potřebují. Šijeme jak pro dospělé, tak i pro děti. Látek máme zatím dostatek, co ale chybí, jsou tkanice. Jestliže byste nám někdo mohl pomoci a nějaké bavlněné šňůrky (které se dají vyvářet) poskytnout, budeme za to vděčni.

Pokud byste kdokoli měl o roušky zájem, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle 481 671 872, nebo e-mailem – muzeum.lomnice@seznam.cz, kde se domluvíme na dalším postupu.
pracovníci lomnického muzea

Otevřeno

Od pondělí 11. května je muzeum znovu otevřeno, ale v omezeném režimu s přísnými bezpečnostními opatřeními – to znamená vstup pouze s rouškami, dále po očištění dezinfekčním prostředkem a s dodržováním dostatečných alespoň dvoumetrových odstupů.
úterý - pátek 8 - 16 hodin
sobota - neděle 9 - 16 hodin