14. Červen, 2020

Poděkování muzea

Pracovníci muzea by rádi poděkovali všem štědrým sponzorům, díky nimž a především jejich velkorysosti a pochopení významu tohoto počinu měla možnost spatřit světlo světa nová publikace o životě a díle výjimečného vlastivědného pracovníka Lomnicka Josefa Jana Fučíka (1859 – 1930).

Jedná se o okolní obce z bývalého Soudního a zastupitelského okresu lomnického. Speciální poděkování patří především Žernovu, ač nevelký, dokázal věnovat na tuto akci překvapivých 33. 333,- Kč. Dále následovala Nová Ves nad Popelkou se Syřenovem (po 10tis. Kč), Libuň (7tis. Kč), Košťálov (6tis. Kč), Tatobity, Libštát a Bradlecká Lhota (po 5tis. Kč), Stružinec (3tis. Kč). Velkým donátorem se stala také advokátní kancelář Šafra a partneři s.r.o. (20tis. Kč) Svým dílem přispěly i další subjekty Lomnické suchary – Ladislav Kodejška, TM Elitex s.r.o., Řemeslný pivovar, s.r.o., Doležal Motor s.r.o. a Cukrárna „U Marcely“ (všichni z Lomnice nad Popelkou).

Sluší se poděkovat i vydavateli, tiskárně Gentiana Jilemnice, především pak jejímu majiteli Ing. Leošovi Erbenovi, který se s trpělivostí a pečlivostí sobě vlastní zadanému projektu nadstandardně věnoval.

Této pomoci si vážíme o to více, že přišla pro nás všechny v nelehké době koronavirové krize. Vstřícnost, solidarita a podpora umožňující vydání zmíněné knihy týkající se regionální historie Lomnicka nás od uvedených subjektů velmi mile potěšila a je tak pro nás zavazující.

Mgr. Jan Drahoňovský

Otevřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 12. října až do odvolání pro veřejnost uzavřeno.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat