22. Červenec, 2020

Muzeum vydalo nové pohlednice

Městské muzeum a galerie již v minulosti vydalo několik barevných pohlednic propagujících jak budovu, kde sídlí, tak stálé expozice. V letošním roce spatřily světlo světa hned čtyři najednou, a to konkrétně průčelí “Šlechtova Hrubého domu – sídla Městského muzea a galerie Lomnice nad Popelkou” s logem naší instituce a erbem Šlechtů Všehrdských ze Všehrd a z Hrochova po stranách. Další je věnovaná sbírce mineralogické, geologické a petrografické profesora Jana Bendy (1855 – 1919), která se zatím ještě nikdy na pohlednicích neobjevila. Vedle fotoportrétu tohoto známého geologa se nachází snímek dané expozice a část zajímavých exponátů z jeho rozsáhlé kolekce. Třetí pohlednicí je “Kamenářský pozdrav z Lomnice nad Popelkou” s ukázkami minerálů z různých lokalit v našem okolí, včetně otisku příležitostného kamenářského razítka. Posledním je “Letecký pozdrav z Lomnice nad Popelkou” ve dvou barevných variantách, starohnědé a bleděmodré. Pohlednice jsou dílem vydavatelství Ivan Rillich z Frymburku. Tímto počinem doufáme, že potěšíme nejenom sběratele, ale také širokou veřejnost upřednostňující rozesílání klasických pohlednic před neosobními pozdravy přes telefony a sociální sítě, a přispějeme tím k další propagaci našeho krásného města.

Pohlednice - budova muzea

Pohlednice - expozice BendaPohlednice - kameny + výstavaPohlednice - Letecký pozdrav

Otevřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 12. října až do odvolání pro veřejnost uzavřeno.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat