22. Červenec, 2020

Výstava modelů hradů a zámků Českého ráje pokračuje

Frýdštejn - foto z výstavy 2019, autor Ing. Petr Vodička, Ph.D.V loňském roce, přesně od února do června 2019, měli možnost návštěvníci ve vstupní hale muzea obdivovat zručnost a um pánů Ladislava Kouckého a pana Ing. Petra Vodičky, Ph.D., kteří zde prezentovali svoje modely hradů, zámků a kostelů Českého ráje. Autorem velké části z nich byl p. Koucký, bývalý dlouholetý kastelán hradu Valdštejna, kterého především lomnická veřejnost znala také jako obětavého a zasvěceného průvodce letními turistickými výlety po krásách naší vlasti. Jeho vybrané modely v poměru 1:125 můžete i dnes spatřit ve druhém patře muzea. Druhým jmenovaným je pan Vodička, jehož středověké podoby části hradu Frýdštejna a Trosek doplněné figurkami jsou taktéž k vidění na této výstavě.

Model hradu Frýštejna, jehož majitelem je město Turnov, nyní dostal i 3D podobu, která je k vidění na webových stránkách www.3dcesko.cz, kde si jej můžete dopodrobna prohlédnout. Autorem 3D skenu je firma Krosapp Imagery (více na www.krosapp.cz).

Odkaz na webový prohlížeč je zde:  http://www.kroscloud.com/3d/model-hradu-Frydstejn/IsmB

Otevřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 12. října až do odvolání pro veřejnost uzavřeno.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat