levy_banner

7. Srpen, 2020

LETNÍ KONCERT MARUŠKY ŠPAČKOVÉ SPOJENÝ SE KŘTEM NOVÉHO CD

Maruška ŠpačkováJméno paní Marušky Špačkové nemusíme lomnické veřejnosti dlouho představovat. S touto oblíbenou „písničkářkou Českého ráje“, jak je často také nazývána, jsme se v prostorách muzea sešli hned několikrát. Jednak v rámci jejich čtyř, dnes již tradičních vánočních „Zpívání mezi betlémy“, a také během několika slavnostních vernisáží konaných např. v rámci zahájení výstav drahých kamenů a minerálů nebo pražské výtvarnice paní Mirky Mádrové. 

Maruška Špačková narozená v podzámčí Hrubého Rohozce  je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. Zlatnickému řemeslu se věnovala celý život a zároveň také svému velkému koníčku, a tím je zpívání, skládání písniček, hra na kytaru, hlavně dvanácti strunnou. Vystupovala sólově, ale i s několika country skupinami a mnoho let také se svou vlastní skupinou Koleje.
V současnosti se především prezentuje sama s vlastní autorskou tvorbou inspirovanou krásami rodného kraje, jeho proměnami během ročních období, náladami, historií, osobními prožitky a v neposlední řadě také nevyčerpatelnou a mnohovrstevnatou tematikou jakou je láska a partnerské vztahy.

Samostatně již vydala tři CD, první nazvané „Písničky o Českém ráji“ (2016), druhé „Rok v Českém ráji aneb s písní od jara do vánoc (2017) – obě pokřtěná v rámci konaných vánočních koncertů v lomnickém muzeu. Její třetí hudební počin pod názvem „V Českém ráji do třetice aneb, takhle si tu žijem“ spatřil světlo světa koncem minulého roku a měl být taktéž u nás pokřtěný během plánovaného koncertu v květnu letošního roku. Nastalá situace kolem pandemie koronaviru ovšem znemožnila jeho konání.

Pořadatelé pevně doufají, že své věrné posluchače a zájemce o folkovou hudbu bude moci písničkářka M. Špačková potěšit v rámci svého autorského vystoupení spojeného se křtem zbrusu nového CD, které si tu budete moci zakoupit. V programu zazní i nejnovější skladby z tvorby vzniklé v době koronavirové krize, např. „My, co jsme křtění Jizerou“, „Až bude líp“, „Český ráj“, „O jaru“ a další. Akce se koná ve čtvrtek 20. srpna od 17 hodin ve vstupní hale muzea.  Výtěžek ze vstupného dobrovolného bude použit na restaurování některého vybraného sbírkového předmětu. Srdečně na tuto milou akci zvou její pořadatelé.

Andrea Zikmundová

 Přebal nového CD

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat