22. Září, 2020

„Pozor, žáby!“ – AKCE ZRUŠENA – NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE UPŘESNĚN!!

Mgr. Petra Zíková při práci v terénuPřestože zástupci řádu obojživelníků žijí na této planetě více než 400 milionů let, patří dnes k nejvíce ohroženým druhům živočichů. Je to dáno i jejich zvláštním způsobem života, vlivem kterého obojživelníci vyžadují specifické vodní i suchozemské prostředí. Jednu z největších hrozeb představují pozemní komunikace, které přetínají jejich, po několik generací využívané, tahové cesty. Přednáška s promítáním Mgr. Petry Zíkové  s názvem „Pozor, žáby!“, která se uskuteční ve středu 7. října od 17 hodin, seznámí posluchače s biologií našich druhů obojživelníků, důvody jejich ohrožení i možnostmi, jak jim pomoci. Zaměřena bude i na praktickou ochranu v době jarních tahů, která na Jičínsku probíhá již 19 let.

Mgr. Petra Zíková je zaměstnána jako kurátorka přírodovědných sbírek regionální muzea a galerie v Jičíně od roku 1998. V rámci dobrovolnické činnosti v Českém svazu ochránců přírody se zabývám aktivní ochranou živočišných druhů, ekoporadenstvím a zajištěním činnosti Stanice pro handicapované živočichy z volné přírody v Libštátě.

Od roku 2002 zajišťuji realizace projektů „Záchranné transfery obojživelníků na Jičínsku“.

Otevřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 12. října až do odvolání pro veřejnost uzavřeno.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat