9. Září, 2020

PRVOREPUBLIKOVÉ FILMOVÉ HVĚZDY

Adina Mandlová Oldřich Nový Vlasta Burian Lída Baarová Hugo HaasVe středu 30. září se od 17 hodin koná přednáška významného filmového historika a scénáristy PhDr. Pavla Taussiga. Autor ve své přednášce nazvané „Prvorepublikové filmové hvězdy“ návštěvníkům poodhalí málo známé osudy Lídy Baarové, Adiny Mandlové, Oldřicha Nového, Vlasty Buriana a Hugo Haase. Především uvede na pravou míru nepravdy podané v televizním seriálu Bohéma. Vstupné je dobrovolné.

PhDr. Pavel Taussig (1949), se věnuje historii české kinematografie (knihy Hvězdy českého filmového nebe, O věrném filmování Theodora Pištěka a Antonie Nedošínské, Veselohry století, monografie Hugo Haas. Život jako film, Vlasta Burian. Život za smích, Jan Werich. Filmfárum, Radoslav Brzobohatý. František z Dobrušky), publikace v časopisech Kino, Kinorevue, Záběr, Film a doba, Květy, Xantypa, Instinkt, je autorem původního námětu k oscarovému filmu Kolja, v němž si zahrál roli starožitníka, spolupodílel se na televizních dokumentech (výběr) Koljova babička, Na den svatého Václava, Protentokrát, Řek Zorba na Božím daru, cyklech Úsměvy českého filmu, Pokračování příště, Neznámí hrdinové.

Otevřeno

Během letních prázdnin je muzeum otevřeno po očištění rukou dezinfekčním prostředkem.
Každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin.