levy_banner

9. Září, 2020

PRVOREPUBLIKOVÉ FILMOVÉ HVĚZDY – AKCE ZRUŠENA – NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE VČAS UPŘESNĚN

Adina Mandlová Oldřich Nový Vlasta Burian Lída Baarová Hugo HaasVe středu 30. září se od 17 hodin koná přednáška významného filmového historika a scénáristy PhDr. Pavla Taussiga. Autor ve své přednášce nazvané „Prvorepublikové filmové hvězdy“ návštěvníkům poodhalí málo známé osudy Lídy Baarové, Adiny Mandlové, Oldřicha Nového, Vlasty Buriana a Hugo Haase. Především uvede na pravou míru nepravdy podané v televizním seriálu Bohéma. Vstupné je dobrovolné.

PhDr. Pavel Taussig (1949), se věnuje historii české kinematografie (knihy Hvězdy českého filmového nebe, O věrném filmování Theodora Pištěka a Antonie Nedošínské, Veselohry století, monografie Hugo Haas. Život jako film, Vlasta Burian. Život za smích, Jan Werich. Filmfárum, Radoslav Brzobohatý. František z Dobrušky), publikace v časopisech Kino, Kinorevue, Záběr, Film a doba, Květy, Xantypa, Instinkt, je autorem původního námětu k oscarovému filmu Kolja, v němž si zahrál roli starožitníka, spolupodílel se na televizních dokumentech (výběr) Koljova babička, Na den svatého Václava, Protentokrát, Řek Zorba na Božím daru, cyklech Úsměvy českého filmu, Pokračování příště, Neznámí hrdinové.

 

Zobrazit archiv

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Vstupné

Vstupné muzeum, včetně galerie a probíhající výstavy:
Rodinné vstupné 90,- Kč
Dospělí 45,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 35,- Kč
Jednotlivé okruhy muzea:
Dospělí 35,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 25,- Kč
Krátkodobá výstava:
Dospělí 25,- Kč
Důchodci,studenti a děti nad 6 let 20,- Kč

Kontakt

Husovo náměstí 43/44
Lomnice nad Popelkou
512 51
IČO: 00371297
(zobrazit na mapě)

tel.: +420481671872
muzeum.lomnice@seznam.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat