11. Prosinec, 2020

Virtuální výstava žáků střední školy

Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou již několik let spolupracuje ze zdejší střední školou, a to především v rámci studentských praxí, které v prostorách muzea žáci každoročně absolvují. V minulém roce došlo na zajímavý projekt, kdy studenti druhého ročníku oboru cestovní ruch za pomoci své pedagožky paní učitelky Jany Tauchmanové a pracovníků muzea měli možnost prakticky vyzkoušet jednu z činností zaměstnanců muzeí a galerií a rozšířit si v tomto oboru, který by se mohl v budoucnu stát i jejich povoláním, své obzory. Uspořádána byla krátkodobá, pouze čtyřdenní výstavka nazvaná „Poklady z půdy“. Všichni zúčastnění byli velmi mile překvapeni tím, jakou zajímavou kolekci exponátů, nalezených skutečně pouze na půdách objektů rodičů či prarodičů, se podařilo nashromáždit.

V letošním roce jsme chtěli navázat na tuto zajímavou zkušenost, a tak se i stalo. S novými studenty opět druhého ročníku výše zmíněného oboru jsme se domluvili na přípravách a realizaci výstavy v podobném rozsahu, tentokrát ale zaměřenou na turistiku. Vzhledem k neočekávaným okolnostem s celosvětovou pandemií koronaviru však byly naše plány postupně zpřetrhány. Pak se však objevil nápad v podobě uspořádání „virtuální výstavy“, která by vzhledem ke skutečnostem mohla být navštívena kýmkoli a kdykoli. Výsledkem se pak stala pro nás muzejníky zcela první takováto akce, na jejichž prohlídku Vás tímto zveme v níže uvedeném odkazu.

Jen připomínám, že výstavu si žáci skutečně uspořádali sami, pod vedením své učitelky paní Tauchmanové a pracovníky muzea, jenž studentům rádi v přípravách vypomohli. Jak se jim to povedlo, se můžete přesvědčit sami.

Zavřeno

Městské muzeum a galerie je nařízením vlády ČR a ministerstva zdravotnictví od 18. prosince opět uzavřeno, a to až do odvolání. Děkujeme za pochopení

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat